Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup grilla?
dodał: Krzysztof,2018-01-24

Grill to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia ogrodowego. Zazwyczaj decydujemy się na urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, które wyciągamy na czas imprezy i chowamy tuż po niej w zadaszone miejsce. Zobaczmy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas zakupu przenośnego grilla.

Rodzaj użytego paliwa

W sklepach z wyposażeniem ogrodu można spotkać trzy rodzaje grilli: węglowe, gazowe i elektryczne. Każdy z nich ma swoją specyfikę przygotowywania potraw. Niewątpliwą zaletą grilla węglowego jest charakterystyczny zapach palonego drewna, przyjemny i kojarzący się właśnie z pieczeniem kiełbasek. Spory wybór tego typu urządzeń można znaleźć w sklepie online https://www.top-grille.pl/category/grille-weglowe-5.

Osoby bacznie dbające o ochronę środowiska narzekają jednak, że podczas spalania węgla do atmosfery dostaje się szkodliwy dwutlenek węgla, dlatego zalecają korzystanie z innych rozwiązań, na przykład grilla gazowego lub elektrycznego. Ten ostatni szczególnie dobrze sprawdza się na niewielkim balkonie lub w bezpośredniej bliskości domu, czyli tam, gdzie mamy bezpośredni dostęp do kontaktu.

Wielkość rusztu

Jeśli mamy dużą rodzinę, powinniśmy wybrać grill o większym ruszcie, na którym zmieści się kilka kawałków karkówki, marynowana pierś z kurczaka, kiełbaska i szaszłyki. Warto również sprawdzić, czy w wybranym przez nas modelu można łatwo regulować wysokość zamontowania rusztu.

Pokrywa

Niektóre potrawy i składniki, na przykład cebulka czy papryka, z których zrobione są szaszłyki, miękną, gdy są przykryte. To pozwala przygotować je w taki sposób, w jaki najbardziej lubimy. Pokrywka wykonana z odpowiedniego tworzywa to dobry sposób na zatrzymanie ciepła i większa kontrola nad procesem przyrządzania smakołyków.

Kółka jezdne

W warunkach ogrodowych kółka stanowią element ułatwiający przenoszenie grilla z miejsca na miejsce. Dzięki nim, po zakończeniu posiłku, urządzenie możemy sprawnie schować pod wiatę czy do garażu. Ponadto, kółka stanowią swego rodzaju izolację od gruntu, dzięki czemu elementy metalowe grilla nie ulegają tak szybko korozji i zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych.

Półki boczne do przygotowywania smakołyków

W nowoczesnych grillach producenci montują półki boczne, dzięki którym zwiększa się nam powierzchnia robocza. Za jej sprawą, nawet nie mając obok siebie stołu, możemy wykonać najważniejsze czynności związane na przykład z nacięciem kiełbasy. To bardzo praktyczny element. Dobrze, jeśli jest składany. powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl