Jak wybrać zdjęcie do CV
dodał: Sylwester,2018-02-01

Jeszcze kilka lat temu zdjęcie w CV spotykało się sporadycznie. Obecnie jednak jest to standard. Wbrew pozorom pracodawcy bardzo dużą uwagę przykuwają do fotografii kandydata. Nie każda fotografia nadaje się do tego celu. Jakie zatem zdjęcie wybrać do CV? I czy koniecznie musi to być oficjalne zdjęcie typu paszportowego?

Zdjęcie doskonałe czy nudne?


Na fotografię reprezentującą naszą osobę w Curriculum Vitae najlepiej sprawdzi się typ zdjęcia stosowanego powszechnie we wszelkich dokumentach – dowodzie osobistym, paszporcie czy dyplomie naukowym. Zdjęcie takie wyróżnia się gładkim, jednolitym, jasnym tłem, a przedstawiona na nim osoba charakteryzuje się galowym wyglądem. Tego typu fotografia z pewnością sprawdzi się w przypadku każdej oferty pracy. Niekiedy jednak warto pokusić się o odrobinę szaleństwa. Kiedy będzie to wskazane?

Praca na stanowisku grafika komputerowego, rysownika czy specjalisty do spraw reklamy nie tylko umożliwia, ale nawet nobilituje kandydata do stworzenia wyjątkowo oryginalnego CV. W tym przypadku zarówno sama forma życiorysu zawodowego, jak i zdjęcie już umożliwiają kandydatowi zaprezentowanie swoich umiejętności.

Zdjęcia zakazane

Pomijając wszelkie wyjątki, trzeba sobie zdawać sprawę, że niektóre zdjęcia są w CV po prostu niedopuszczalne i już na wstępie zdyskwalifikują najlepszą nawet kandydaturę. Najczęściej popełniane błędy w tym zakresie to:

1. Więcej niż jeden kandydat

Na zdjęci w CV powinien się znajdować wyłącznie kandydat, ukazany wyłącznie do ramion. Należy unikać zdjęć, gdzie tło tworzą inne osoby, rośliny lub przykuwające wzrok przedmioty.

2. Słaba jakość

Zdjęcia słabej jakości, rozmazane czy mocno powiększone wypada wymienić na ich czytelną i wyostrzoną wersję. Szczególnie dobrze widoczna powinna być twarz kandydata.

3. Selfie

Bardzo popularne w ostatnich latach sefie to być może zdjęcie bardzo pożądane na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych, ale nie w CV. Wbrew pozorom jest to, niestety, nadal często popełniany błąd podczas tworzenia CV.

4. Od stóp do głów

Niezbyt dobrym pomysłem jest również dołączanie do CV zdjęcia ukazującego kandydata w całości.

Co zrobić jeżeli nie dysponujemy odpowiednim zdjęciem? Mając do wyboru złą fotografię w CV lub jej brak, zdecydowanie lepiej wybrać to drugie. Można się wtedy skupić bardziej na wyborze doskonałej oprawy graficznej dla naszego zawodowego życiorysu. Cały arsenał gotowych formatek i wzorów znajdziemy na portalu pracuj.plpowrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl