Piękny uśmiech drogą do zdrowia
dodał: Wojtek,2018-02-09

Na pewno zauważyłeś, że we wszelkich amerykańskich flamach, programach oraz dokumentach wszyscy mają piękne, białe i równe zęby. Zastanawiasz się z pewnością skąd się to bierze i czy jest to podyktowane genami, przyzwyczajeniem czy tanim dentystą. Chodzi tutaj przede wszystkim o dbałość o zęby. Najważniejsze jest szczotkowanie oraz wizyty dentystyczne, nie tylko w przypadku pojawienia się ubytków, ale także systematyczne kontrole stanu uzębienia. Dziki temu można zapobiec wyrywaniu zębów, paradontozie czy innych chorobom, które nie tylko wyniszczają zęby, ale także sprawiają, że nie prezentują się one najlepiej.

Co szkodzi zębom?

Aby mieć piękne, białe i lśniące zęby, trzeba wiedzieć co z nimi robić oraz czego unikać. Przede wszystkim, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak szkodliwy jest dla nich cukier, kawa oraz czarna herbata. Słodycze są doskonałą pożywką dla bakterii, które niszczą zęby tworząc ubytki w szkliwie. Powstałą próchnica postępuje z czasem i powoduje poważne choroby dziąseł i zębów oraz prowadzi do utraty zębów. W przypadku używek takich jak kawa czy czarna herbata, sytuacja wygląda tak, że na powierzchni zębów tworzą nieestetyczne plamy, przebarwienia oraz przyciemniają szkliwo. Najgorszym jednak połączeniem jest kawa plus papierosy. Jest to zabójcza mieszanka zarówno dla zdrowia uzębienia, jak i jego estetyki. Zęby stają się żółte, niezdrowe, słabe i wyglądają bardzo nieładnie. Jeśli chcesz mieć piękny uśmiech, to zacznij od odstawienia kawy, papierosów, słodyczy oraz zacznij systematycznie, dwa razy dziennie szczotkować zęby.

Wizyta u dentysty

Bardzo ważne w pielęgnacji o zęby są wizyty u dentysty. Sprawdzi on stan zębów, czy są ubytki, próchnica oraz czy grożą ci choroby dziąseł czy utarta zębów. Zajmie się on także naprawa ubytków w zębach oraz w przypadku ciężkich przypadku ubytków - skieruje do chirurga na wyrywanie zębów. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy jedna wizyta. Konieczne jest systematyczne odwiedzanie dunsty, aby leczyć poszczególne zęby oraz na wizyty kontrolne, które zwykle odbywają się co pół roku. Należy także stosować się do zaleceń lekarza w przypadku higieny jamy ustnej oraz diety.

Potrzebny ortodonta

Ostatnim etapem dążenia do pięknych zębów jest ich prostowanie. W tym celu należy wybrać się do odpowiedniego lekarza jaki jest ortodonta. Pamiętaj jednak, aby wybrać lekarza zaufanego z wieloletnim doświadczeniem, który będzie potrafił precyzyjnie określić poziom zaawansowania wady zgryzu. Dzięki odpowiedniej diagnozie, lekarz będzie w stanie określić, jaki aparat na zęby będzie w twoim przypadku konieczny. Do wybory są aparaty ruchome oraz stałe. Te ruchome są tańsze, ale nadaj się tylko do bardzo małych wad zgryzu. Stałe aparaty zakładane są przy wadach cięższych i zwykle leczenie trwa od 1,5 roku do 3 lat. Jeżeli nie chcesz nosić standardowego aparatu, ponieważ nie podoba ci się jego wygląd, to zawsze możesz postawić na lingwalny. Jest on montowany od wewnętrznej strony jamy ustnej, dzięki czemu jest niewidoczny.  powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 15 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl