Sezon rozliczeń w pełni
dodał: Sylwester,2018-02-16

Sezon rozliczeń w pełni

Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych w ubiegłym roku. Większość podatników ma obowiązek złożyć odpowiednie deklaracje do końca kwietnia. Można to zrobić na papierowych formularzach lub też składając pit online.

Warto rozliczyć się przez Internet?

Popularnym i bezpiecznym sposobem rozliczenia się z dochodów jest skorzystanie z opcji, jaką dają popularne programy i aplikacje. Pit online to najczęściej wybierana przez podatników metoda, która pozwala na intuicyjne i szybkie wypełnienie formularzy i załączników, a co najważniejsze minimalizuje ryzyko błędów rachunkowych. Żeby rozliczyć się, potrzebujemy jedynie komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Darmowy program pozwala wypełnić pit online, gdzie rozliczyć należy zarówno przychody, jak i różnego rodzaju ulgi i odliczenia, jakie przewiduje ustawodawca. Co najważniejsze, korzystanie z aktualnego programu pozwala mieć pewność, że wypełniamy odpowiednie formularze dostosowane do zmienionych przepisów podatkowych, a sama aplikacja jest wyjątkowo przyjazna wszystkim użytkownikom.

Jak rozliczyć pit online?

Rozliczenie odpowiednich formularzy zarówno w wersji papierowej, jak i online pozwala skorzystać z przysługujących ulg. Możemy również rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub z dzieckiem oraz szybko wypełnić konieczne załączniki. Poza tym na każdym etapie pracy możemy zapisać dane i potem wrócić do wypełniania deklaracji. Program automatycznie dobierze konieczne formularze oraz na bieżąco będzie sprawdzać wszystkie obliczenia na podstawie obowiązujące wskaźniki – czyli na przykład progi podatkowe, stawki podatku, koszty uzyskania przychodów, limity odliczeń. Są to parametry, które co roku mogą się zmieniać i dlatego należy zwrócić uwagę na aktualną wersję programu. On także zadba o odpowiednie zaokrąglenia odpowiednich kwot.

Warto również pamiętać, że rozliczając się się z podatku, można przekazać 1% tegoż dla organizacji pożytku publicznego. Można również wpisać cel szczegółowy, na który pieniądze mają być przekazane.
Po wpisaniu wszystkich koniecznych danych nie ma konieczności drukowania formularza i korzystania z usług poczty. Całość przesyłamy drogą elektroniczną i nie potrzebujemy do tego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Weryfikacja podatnika następuje poprzez wprowadzenie takich danych jak NIP lub PESEL, dane personalne oraz kwota przychodu z deklaracji złożonej w roku poprzednim. Po wysłaniu niemalże natychmiast otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru - czyli UPO.
 powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl