Jaka drukarka do małej firmy?
dodał: Sylwester,2018-08-02

Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach. Zanim dokonasz zakupu zrób dokładny research, popytaj znajomych, poczytaj specyfikacje techniczne różnych sprzętów, aby optymalnie dopasować urządzenie do swoich potrzeb.

Jaki kolor i rozmiar wydruku

W większości przypadków wybierane są urządzenia wielofunkcyjne, które dają możliwość druku w kolorze. Nie zawsze jest jednak taka potrzeba i wtedy wystarczy ksero monochromatyczne. Zapłacisz mniej, oszczędzając na zakup innych potrzebnych sprzętów do Twojej firmy. Natomiast rozmiar wydruku ograniczony tylko do najprostszych paru formatów, może być niewystarczający nawet w małych formach działalności. Często potrzebne są nietypowe rozmiary kserowanych czy kopiowanych dokumentów (plakaty, ogłoszenia, ulotki itd.), z którymi powinna poradzić sobie każda dobrej jakości drukarka. Dlatego zawsze przed dokonaniem zakupu upewnij się co do tej kwestii. Na stronie internetowej dobrej marki na pewno znajdziesz porządną specyfikację urządzenia, tak jak jest zrobione np. tu https://www.forcopy.com.pl/.

Toner

Kiedy już staniesz się szczęśliwym posiadaczem kserokopiarki, nigdy nie oszczędzaj na tonerze, nawet w przypadku najprostszej kserokopiarki. Jakość wydruku musi być satysfakcjonująca. Rozmazany druk potrafi zepsuć najlepiej napisana pracę czy najdokładniej przygotowany dokument. Zamienniki, szeroko stosowane mogą często popsuć nie tylko wydruk ale i sprzęt. Są zazwyczaj także o wiele mniej wydajne niż oryginały.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Dobrze by było, aby urządzenie obsługiwało jak największą ilość plików np. JPEG, PDF, TIFF, XPS i inne. Funkcje programowania są również bardzo potrzebne. Koniecznie zapytaj o szybkość wydruku, tzn. ile kartek w kolorze i monochromie urządzenie wydrukuje w przeciągu minuty. Długie oczekiwanie, szczególnie przy kliencie na potrzebny dokument, jest bardzo irytujące i niepotrzebne. Dowiedz się też, ile jest podajników na papier i jakiego rodzaju papieru można używać.

Zainteresuj się również kosztami serwisowania. Nieraz sprzęt jest tańszy, a dwa razy tyle wydasz na jego eksploatację. Przyjęło się, że drukarki laserowe są lepsze, ale nie jest to do końca prawda. Druk atramentowy poszedł znacznie do przodu, dlatego coraz więcej firm kupuje tego typu sprzęty. Są tańsze w serwisowaniu i szybsze, zużywają mniej energii. Jeśli te wszystkie kwestie są dla Ciebie ważne, ksero atramentowe spełni Twoje oczekiwania.

A może wynajem?

Dużo firm mniejszych i większych decyduje się na wynajem urządzenia wielofunkcyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych, mieć spokojną głowę o wszelkie sprawy techniczne związane z kserokopiarką. Wystarczy zgłosić usterkę do serwisu, który działa błyskawicznie. Co ważne, dzierżawa urządzenia, w odróżnieniu od leasingu, w żadnym stopniu nie obniża zdolności kredytowej.

Zrób więc dokładny bilans potrzeb i kosztów eksploatacyjnych sprzętu. Być może właśnie wynajem okaże się dla Ciebie korzystniejszy powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 stycznia 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl