Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
dodał: Sylwester,2018-08-14

Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje

Cenisz sobie komfort oglądania filmów, seriali czy transmisji sportowych? Chcesz podczas gry poczuć się dosłownie w centrum akcji? Jeśli chodzi o obraz, niezbędny będzie telewizor obsługujący co najmniej Full HD – a najlepiej, aby był to model 4K. Urządzenia takie ma wbudowane głośniki, nierzadko bardzo wysokiej jakości, jednak znaczne lepsze efekty dźwiękowe da ci soundbar. A czym są soundbary? Przeczytaj i dowiedz się tego już teraz!

Soundbar – element twojego domowego kina

Soundbar to specjalna przystawka audio do telewizora, mająca za zadanie dać użytkownikom optymalne efekty audio. W porównaniu z systemami kina domowego zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię, a umożliwia osiągnięcie doskonałych efektów. Soundbary mają wbudowane kilka głośników (minimum to dwa) oraz subwoofer odpowiedzialny za niskie tony. W zależności od wybranego modelu może być jednak konieczne dokupienie osobnego subwoofera – jest to niezbędne w przypadku tańszych soundbarów, w których niskie tony są "przykrywane" przez wysokie. W przypadku modeli lepszych używane są różne rozwiązania mające za cel prawidłowe wyeksponowanie basów – np. soundbary Samsunga korzystają z technologii Distortion Cancelling, która ma za zadanie przewidywać i usuwać zniekształcenia jeszcze przed tym, zanim do nich dojdzie. Rozwiązania takie zapewniają głębsze i dokładniejsze basy bez potrzeby podłączania osobnego subwoofera.

Soundbar – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli chcesz nabyć dobry soundbar, możesz sprawdzić w sieci aktualne rankingi tego typu urządzeń. Ale niezależnie od tego dobrze wiedzieć, jakie funkcje i cechy dobry soundbar po prostu musi mieć. Pierwsza rzecz to wyrażana w watach moc – podobnie jak w przypadku zwykłych kolumn i głośników, tutaj im większa, tym lepiej. Druga rzecz to wariant soundbara pod względem wzmacniacza. Modele aktywne posiadają wbudowany wzmacniacz i wymagają zasilania sieciowego. W przypadku subwooferów pasywnych jest ono przeważnie zbędne, a energia czerpana jest poprzez telewizor.

Zwróć uwagę na technologie poprawy dźwięku – subwoofery powinny obsługiwać dźwięk wysokiej jakości, czyli HD Audio. Jednak warto wybrać taki, który ma oprócz tego dodatkowe rozwiązania, jak wspomniane Distortion Cancelling, czy Crystal Amplifier. Jeśli lubi się mieć sytuację pod kontrolą, warto postawić na subwoofer z korektorem umożliwiającym samodzielne dopasowywanie każdego aspektu przestrzeni audio. Wiele modeli posiada również tryb automatycznego dobierania ustawień do konkretnego trybu – np. sport, gry, filmy – co wyręcza użytkownika od samodzielnego eksperymentowania w celu osiągnięcia najlepszego efektu.

Soundbary mogą być zarówno przewodowe, jak i działać bez konieczności podpinania kabli – tutaj wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, jednak jeśli chcesz stworzyć na bazie subwoofera system kina domowego z dodatkowymi głośnikami, wówczas dobrze, aby wszystkie wchodzące w jego skład urządzenia obsługiwały łączność bezprzewodową. Dzięki temu możesz stworzyć efekty audio niczym w kinie i nie mieć w zasięgu wzroku żadnych przewodów!

Subwoofery polecane są dla każdego, kto ceni sobie komfort oglądania i słuchania w wysokiej jakości. Jest to wydatek, który przekłada się na komfort codziennego użytkowania telewizora, a więc warto go rozważyć!
 powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 stycznia 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl