Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
dodał: Sylwester,2018-08-14

Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania. Im mniej środków będziesz mógł przeznaczyć na taki cel, tym reklama powinna być bardziej przemyślana.

Jaki jest cel kampanii reklamowej?

Zanim zdecydujesz się zainwestować w kampanię reklamową, musisz wiedzieć, co chcesz konkretnie dzięki niej osiągnąć. Oczywiście reklamę tworzy się po to, by przyniosła ona wymierne korzyści w postaci wyższej sprzedaży towarów i usług, jednak warto taką kwestię doprecyzować. Musisz więc zastanowić się nad tym, kiedy wdrożyć kampanię reklamową. Możesz to uczynić od zaraz albo w przyszłości, kiedy już stworzysz bazę klientów i wypracujesz dobry wizerunek firmy. Jednak to reklama jest sposobem na pozyskanie nowych odbiorców, dlatego też, jeśli masz zorganizować kampanię, to najlepiej zrób to teraz.

Gdzie zaprezentować reklamę?

Reklama powinna być umieszczona w takich miejscach w sieci, do których często zaglądają potencjalni klienci. Musisz jednak liczyć się z tym, że każda branża może wzbudzać nieco inne zainteresowania. Może to w konsekwencji przełożyć się na dobór portali i innych stron w sieci, na których reklama powinna się pojawić. Jednak warto wykorzystać potencjał, jaki mają różnego rodzaju portale społecznościowe, w tym najpopularniejszy Facebook. Coraz więcej przedsiębiorstw wybiera reklamę, która pojawia się właśnie w wirtualnej przestrzeni i bardzo dobrze na tym wychodzi.

Innym rozwiązaniem może być kampania typu AdWords, która również będzie zachęcać do skorzystania z oferty twojej firmy w Internecie. Wystarczy tylko wykupić odpowiednie słowa kluczowe, po jakich potencjalni klienci będą chcieli dotrzeć do produktów. Taka reklama jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli posiadasz sklep stacjonarny w konkretnym mieście i chciałbyś, aby klienci z całego kraju składali u ciebie zamówienia.

Innym sposobem na dotarcie do klientów jest zamieszczanie reklam na różnego rodzaju blogach, które są tematycznie powiązane z ofertą twojej firmy. Na przykład agencja reklamowa Łódź może współpracować z poczytnymi bloggerami, na których stronie istnieje możliwość wykupienia miejsca pod reklamę na określony termin.

Co reklama powinna przedstawiać?

Jeśli zależy ci na tym, by reklama przyniosła natychmiastowy skutek, musisz zdecydować się na promocję konkretnego produktu lub usługi. W ten sposób możesz liczyć na to, że baner w sieci będzie skuteczny. Jest to niezwykle ważne, gdyż płacisz za czas, w jakim jest on wyświetlany. Warto wziąć pod uwagę to, by wygląd wizualny reklamy był powiązany z treścią, by grafika i kontent stanowiły harmonijną całość.

Możesz też postawić na kontrast, jeśli chcesz, by reklama rzucała się w oczy. Jednak musisz wówczas liczyć się z tym, że przekaz może nie być tak dosadny. Zdecyduj się na reklamę, która będzie zmuszać do myślenia, bądź też z poczuciem humoru. Zazwyczaj taki baner podnosi klikalność, co przekłada się tym samym na większą sprzedaż. powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 stycznia 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl